Patrik Dilong si premiérovo vyskúšal trať Ústeckej21
Po štarte na Slovakia Ringu sa presunul slovenský šampionát pretekov automobilov do vrchu na Morave, konkrétne do Ústí nad Orlicí. Premiéru na tunajšej trati si užil aj Patrik Dilong.
Patrik počas prvého pretekárskeho víkendu medzinárodného slovenského kopcového šampionátu sľúbil, že v tohtoročnej sezóne odjazdí oproti minulosti viacero pretekov. Svoj sľub zatiaľ dodržiava a po Slovakia Ringu sa divákom predstavil aj v Ústí nad Orlicí, pričom tunajšia trať ho doslova očarila.
„Trať je tu veľmi pekná, zaujímavá, aj rýchla, aj technická, úzka, skôr by som povedal taká rallystická. Divácka kulisa je neskutočná, okolie celej trate je doslova obsypané fanúšikmi. O niečo takom môžeme na našich domácich tratiach iba snívať,“ povedal úvodom Patrik Dilong.
V priebehu úvodných dvoch sobotňajších tréningových jázd Patrik na trati o dĺžke 3650 metrov skúšal drobné vylepšenia, či skôr nastavenia jeho Mitsubishi Lancer EVO VIII. Keďže všetko veľmi dobre fungovalo, v ďalších jazdách si už iba užíval bezproblémovú jazdu. Výsledkom bolo prvenstvo v triede 3b a to po oba dva pretekárske dni.
„Za mňa výborné. Skúšali sme nové tlmiče, ale aj pneumatiky a všetko fungovalo na tisíc percent. Nazbieral som neskutočne veľa nových skúseností a som maximálne spokojný. Veľkú poklonu skladám aj organizátorom, ktorí naozaj pripravili veľmi pekné preteky. Veľká vďaka zase patrí všetkým ktorí ma akoukoľvek formou podporujú, mechanikom za perfektnú prípravu auta a rodine za podporu a za to, že mi tento môj koníček tolerujú a podporujú ma v ňom,“ uzavrel Patrik Dilong.
Dovato Slovakia Team spoločne s Patrikom Dilongom a Mitsubishi Lancer EVO VIII. budeme môcť všetci sledovať opäť v akcii už v polovici mesiaca jún v Ožďanoch.
Miro Majláth